Четверг, 16.05.2024, 12:54bakaj.at.ua
Главная » Статьи » Мои статьи

ЛАЗЕРОТЕРАПІЯ ПРИ АЛЕРГІЧНИХ РИНІТАХ

Успіхи в медичному обслуговуванні населення пов'язані з використанням ефективних засобів і методів діагностики та лікування, заснованих на новітніх досягненнях науки і техніки. ЛАЗЕРИ-ОДНО з найвидатніших  досягнень фізики XX століття. Лазери є принципово новими джерелами оптичного випромінювання з малою кутовою розходимістю, високим ступенем когерентності та монохроматичності.

Створені до теперішнього часу різні типи лазерів працюють в безперервному та імпульсному режимах, забезпечують генерацію випромінювання практично будь-якої довжини хвилі в ультрафіолетовому, видимому  та інфрачервоному спектральному діапазонах, володіють можливістю плавної перебудови спектру випромінювання, що генерується. Потужність випромінювання лазерів, що працюють в безперервному режимі, змінюється від мілліват до десятків кіловат і більше. Новий етап в розвитку цього методу почався після того, як було знайдено, що низькоінтенсивне випромінювання гелій-неонового лазера в червоній області спектру має виражену  терапевтичну дію. Доведено однозначно, що лазерне світло можна ефективно використовувати для лікування хвороб бронхів, легень, хребта і ін.

Лазеротерапія - лікувальна дія на організм за допомогою світлового вилучення-в теперішній час  застосовується в багатьох галузях медицини. Суть лазеротерапії в нашому випадку є в тому, що проводиться опромінення акупунктурних зон безперервним монохроматичним поляризованим червоним світлом з довжиною хвилі 630-670 нМ. Ми стояли біля витоків цього методу лікування і почали застосовувати лазеротерапію при захворюваннях бронхів, легень, а також ЛОР-патології з 1983 року.

Найпершим апаратом для лазеротерапії був апарат "ЯГОДА" (як ми називаємо, апарат 1 покоління).

Потім ми проводили лікування на апараті 11 покоління -"ПОЛЯРОН", компактнішим та менш шумовим.

Тепер ми проводимо процедури на апараті 111 покоління з програмним забезпеченням для точкової та скануючої лазеротерапії.

За останні 3 роки в нашій лікарні методом лазеротерапії проліковано хворих на алергічний риніт  897  чоловік(з них 180 дітей),что складають 34,8 % від загального числа хворих, пролікованих цим методом і проведено 10404 процедур(з них 1800 у дітей), що складає 36,7 % від загальної кількості процедур.

Опромінення зон при алергічних ринітах проводилося згідно розробленої нами методики седативним методом, який полягає в наступному. У дорослих експозиція на одній зоні триває від 1-й до 2-х  хвилин, потужністю-20 мВт.У дітей експозиція триває від 30 сек. до 1хв., потужністю-10мВт.

Лікування проводилось  на зонах меридіанів товстого кишечника, шлунку, потрійного обігрівача, жовчного міхура, печінки, передньо - і задньосерединного меридіанів, позаканальних зонах(інь-тан), а також ендоназально. За один сеанс ми опромінювали від 5 до 8 зон і курс лікування складав від 10 до 15 процедур. Ми рекомендуємо проводити 2 курси лікування в рік, бажано під контролем ЛОР-фахівця та алерголога.

Лазеротерапія має направлену протизапальну, антиалергічну та протинабрякову  дію на слизову носа. Ефективність лікування складає 89-91%.Клінічно при лор-огляді зменшується набряклість та гіперемія слизової  носа, зменшується кількість слизу, що виділяється, поліпшується нюх. Лабораторно нормалізується кількість п/ядерных  та лейкоцитів в крові. Тому ми з упевненістю можемо сказати, що метод лазеротерапії є вагомим в лікуванні алергічного риніту і в нашому випадку значно потенціює ефект спелеотерапії. А також дозволяє скоротити споживання медикаментів, що важливо для хворих.

Категория: Мои статьи | Добавил: EXPERT (21.01.2009)
Просмотров: 881 | Рейтинг: 4.0/2 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2024